Tvůj pes se má ve své srsti cítit dobře.

Já se o to postarám.

Tvůj pes je tu celý svůj život s Tebou a pro Tebe. Někdy se na něj zlobíš, protože zase něco rozkousal, honí sousedovic kočku, vyhrabává Tvoje kytky nebo se válí v kravinci. Ale vždy víš, že je Tvůj nejlepší přítel a děláš vše pro to, aby se měl dobře. Dáváš mu dobré krmivo, mazlíš se s ním a nejspíš ho necháváš spát u sebe v posteli.

Ale víš jak a čím ho máš koupat? Čistíš pravidelně jeho uši a obličej? Víš, jestli jeho drápky nejsou moc dlouhé? A češeš jeho srst tak dobře a často jak je to nutné?

Já to znám z vlastní zkušenosti. Můj dlouhosrstý pes se sice nechal česat – ale jen na zádech a na bradě. Na packách a uších se mu to nelíbilo a proto jednoho dne zplstnatěly. Pak mi zůstala jen návštěva salonu. Časem jsem si navykla  nenechat to dojít tak daleko a nechala jsem o svého pejska pravidelně pečovat v salonu. A potom jsem se přestěhovala z Vídně na Vysočinu. Tady jsem nenašla žádný adekvátní salon a proto jsem se rozhodla, se tuto práci naučit (mám certifikát „Aesculap“ a „Hundefriseur Wien“) a otevřít nový  salon. Ted´ se starám o to, aby se i Tvůj nejlepší přítel ve své srsti cítil dobře.