Odstranění plsti

U dlouhosrstých psů se docela rychle může stát, že se jejich srst zacuchá a začne plstnatět. Když je srst zplsnatělá, k pokozce se nedostává vzduch a z toho důvodu mohou vzniknout kožní nemoci (ekzémy, plísně) a teplé místečko pro kožní parazity (blechy, roztoče). To zase  Tvému psovi způsobi svěděni a po rozškrábání i bolesti. Proto je odstranění plsti velmi důležité! Prosím, nezkoušej  plst vystříhat nůžkami nebo vyčesat kartáčem, protoze bys svého psa mohl zranit nebo u něho způsobit strach z česáníi. Ani ho nekoupej, protože sušení  plstnaté srsti dlouho trvá a v mokrém teplém prostředí vznikají nebo se zhoršují kožní  problémy.

Přijd se svým psem do salonu a já jeho srst dám do pořádku a pripravim na každodenní péči doma. Pro tento úkon zvolím podle stavu srsti správné nářadí a odborně plst odstraním. V některých případech je nutné srst ostříhat – ale toto rozhodneme společně.

Je-li srst Tvého psa silně zplstnatělá a trvá-li její rozčesání déle než 15 minut, musím ke kompletnímu servisu připočítat další čas (€10 / 15 minut) . Ale i na tom se můžeme dohodnout až Tvého psa uvidím osobně.

Po odstranění plsti případně jejím ostříhaní Ti ráda ukážu jak v budoucnosti zabráníš vzniku nové plsti. Jestli  se Tvému rychle tvoří plst, můžeš s ním samozřejmě přijít pravidelně (každé 2-4 týdny) a já se pravidelnou péčí postarám o to, aby u něho plst nevznikala. Tím pro Tebe bude péče doma jednodušší a Tvůj pes se po celý rok bude cítit dobře.

Klikni zde pro přehled servisu